fbpx Skip to main content
Dzīvesstils

10 Idejas brīvdienu galamērķiem un vasaras TO-DO list

By 27.06.2020.30 jūnijs, 2020No Comments

Jāņi nosvinēti, un dienas atkal paliek īsākas, tāpēc ir laiks ar steigu mesties vasaras piedzīvojumos!  Ceļošana šovasar vēl tāda uz jautājuma zīmes, taču tas patiesībā ir labs mudinājums izpētīt foršākās vietas tepat Latvijā. Mēs Avenei esam par aktīvu atpūtu dabā, tāpēc apkopojām 10 foršus brīvdienu galamērķus, kur doties ar draugiem vai ģimeni. Tieši 10, jo šajā vasarā atlikušas vēl 10 nedēļas nogales. Iedomājies? TIKAI!

DODIES:

1. Pretī saulrietam pa Lielupi ar plostu vai SUP dēli Jūrmalā
Jūrmala šķiet tipisks vasaras galamērķis visiem pludmales mīļiem, taču jūra nav vienīgā vilinošā ūdenstilpne šajā pilsētā. Nieka 30 min brauciena attālumā no galvaspilsētas centra veldzētieskāros pilsētniekus sagaida Lielupe. Kāp uz SUP dēļa un airē pa upes lokiem, ik pa brīdim ar plunšķi tīšām vai netīšām iekrītot vēsajā ūdenī. Vai izbaudi šovasar populārās ballītes uz ūdens – aicini savējos saulrieta ekspresī uz Follow the Sun Jurmala plosta. Tas piestās skaistās upes krasta pieturvietās, līdz vakara debesis iekrāsosies pasteļtoņos un saule paslēpsies aiz horizonta.


foto: kristine_beit

2. Pārgājienā no Liepājas līdz Pāvilostai
Katrā vasarā vajag vismaz vienu foršu pārgājienu. Kurzemes piekrastei piemīt īpašs šarms, kāpēc gan nepaiet kādu gabaliņu pa to? Aptuveni 45 km no Liepājas līdz Pāvilostai gan nav nekāds nieks, bet atbilstoši savam tempam to var sadalīt divās dienās, lai gan agri startējot, tas ir paveicams arī vienā. Gan Liepājā, gan Pāvilostā ir vērts palikt un uzkavēties ilgāk, lai izbaudītu visu, ko šīs Rietumkrasta kūrortpilsētas sniedz. Tā ir vieta, kur apstājas laiks!

blogs1pavilosta
foto: m_lelde

3. Laiskoties Garciema pludmalē
Vismaz vienu slinko pludmales dienu arī vajag, vai ne? Ņem līdzi saulessargu, bumbu, saules aizsargkrēmu un uzkodas ledus kastē, lai bez raizēm var visu dienu gulšņāt pludmalē. Garciema pludmale ir mazāk populāra atpūtnieku vidū, tāpēc būs viegli atrast klusāku stūrīti, kur pasauļoties arī bez iedeguma līnijām no peldkostīma. Ik pa brīdim turpat ciema bodē aizskrien pēc saldējuma un pārējā laikā baudi sauli, mētā bumbu, būvē smilšu pilis un skrien jūrā atvēsināties!


foto: undineandersone

4. Iebrist Cēsu ūdenskritumā un pavizināties pa biatlona trasi
Vairumam šī skaistā Vidzemes pilsēta saistās ar senatnīgo pili tās centrā vai vecpilsētas kafejnīcu terasēm, taču Cēsu pusē ir arī mazāk zināmas pērles –pie pilsētas robežas esošais Kazu gravas Septiņavotu lielais ūdenskritums. Tas ir 7,5 m augsts un paslēpies mežā blakus privātai teritorijai, kas piekļuvi tam dara mazliet sarežģītāku, bet piedzīvojumu meklētajiem jo aizraujošāku. Neilga brauciena attālumā no Cēsīm atradīsi arī Priekuļu biatlona trasi, kur darāmā netrūkst  arī vasarā. Perfektā asfalta trase būs ideālais treniņlaukums mazākajiem, kuri vēl apgūst velo prasmes, vai lielajiem, kuri kaifo par vizināšanos ar longbordu vai skrituļslidām. Reljefs tur piemērots arī ekstrēmāku izjūtu piekritējiem – lielais nobrauciens stāvs ne pa jokam!

blogs1cesis
foto: lindasabilko

5. Taisīt šļakatas ūdens atrakcijās Mārupē
Pēc jautriem piedzīvojumiem nekur tālu nemaz nav obligāti jābrauc. Turpat piepilsētā Marupe Wake Park teritorijā izveidota 4300 m2 plaša peldoša ūdens atrakciju pilsēta. Tur var izbaudīt brīvo lidojumu ūdenī no lecamspilvena, rāpties pa sienu, lēkāt, šķērsot tiltu, turēt līdzsvaru un pieveikt vēl daudz citu dažādu šķēršļu uz piepūšamu atrakciju platformām. Turpat arī pats veikparks, batutu un vingrošanas laukums, pirtiņa, SUP dēļu noma un vasaras kafejnīca ar terasi. Viss kaifīgai dienai pie un uz ūdens!

blogs1marupe
foto: ksenysidorova

6. Ķert piedzīvojumus Ventspilī
Ventspils ir ģimenēm ļoti draudzīga pilsēta, kurā piedzīvojumi gaida ik uz stūra. Lai kur tu dotos, tur būs ko darīt – Pludmales akvaparks, Piedzīvojumu parks, Kaķa taka, skeitparks un BMX trase tā vien aicina doties un izklaidēties visas dienas vai pat vairāku dienu garumā. Dullākie sērfotāju pludmalē var ķert viļņus, kamēr saules mīļi ķer pigmentu nūdistu pludmalē. Piepildīta diena garantēta gan maziem, gan lieliem. Vakarā uz mola var sagaidīt saulrietu un tad lielisku atmiņu pilnām kabatām braukt mājās.


foto: ilzepranckuma

7. Noķert senlaicīgu šarmu un baudīt brīvdabas kino Kuldīgā
Brīvdabas kino piemīt īpaša burvība. Tāda piemīt arī Kuldīgai. Var pats sajusties kā filmā. Pastaiga pa šo Kurzemes pērli, kas saukta arī par Latvijas Venēciju, ir kā ceļojums laikā. Senais ķieģeļu tilts, šarmantās kafejnīcas un vecpilsētas ielu līkloču labirinti priecē acis ar savu senatnīgo skaistumu. Pa dienu var atpūsties labiekārtotā pludmalē pie Ventas rumbas vai izstaigāties pa Ventas ielejas dabas taku, dienu noslēdzot ar vakariņām kādā no restorāniem un kino seansu pilsētas dārzā. Tie tur notiek katru sestdienu visas vasaras garumā, turklāt bez maksas. Plāns gatavs!


foto: n.nikiforov10

8. Rāpties Daugavpils Tarzānā, pavizināties pa Bruģu ielas promenādi un nopeldēties Lielā Stropu ezera pludmalē
Lielā Stropu ezera pludmales apmeklētājiem ir pieejama unikāla ezera pontonu konstrukcija, kas sastāv no “ezera promenādes” daļas, 25 metrus garā atklātā baseina ar 4 celiņiem, lēkšanas torņa un bērnu peldbaseina, pie kura ierīkots atpūtas laukums ar saulessargiem un atpūtas krēsliem, kuru izmantošana ir pilnīgi bez maksas. Turpat pie pludmales atrodas piedzīvojumu parks “Daugavpils Tarzāns” ar 9 šķēršļu trasēm gan pieaugušajiem, gan bērniem. Dienu var noslēgt ar pastaigu vai izbraucienu pa Bruģu ielas promenādi ar skatu uz Daugavu.


foto: dzeina_saulite

9. Izstaigāties un izbraukāties pa Jelgavu
Parasti vasarās uz Jelgavu daudzus aizved Prāta Vētras koncerts vai Smilšu skulptūru festivāls. Šogad šie prieki izpaliek, bet tas nenozīmē, ka tur nav daudz citu foršu lietu, ko sadarīt. Izstaigāties pa Lielupes krasta promenādi vai Driksas ielas gājēju posmu. Pasta salā var pavizināties ar elektromopēdiem un elektroskūteriem, kā arī paslidot publiskajā skrituļslidotavā. Ārpus pilsētas centra ātruma piekritēji var paķert adrenalīnu ar nomas kartingiem sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis”. Turpat ir arī peintbola laukums, kurā pašaudīties. Ja gribas baudīt ūdenspriekus, tad Pasta salā ir labiekārtota pludmale, bet Ozolniekos — atpūtas parks un veikparks “5 masti”. Slido, peldies, staigā vai brauc, Jelgava tevi ciemos sauc!


foto: annamaslosa

10. Ar elektrovelo pa Ogres Zilajiem kalniem ap Dubkalnu karjeru
Ogres Zilos kalnus ir vērts redzēt un izstaigāt. Bet tur var arī pārvietoties ar fatbike elektro velosipēdiem. Tie ļaus bez piepūles vizināties pa kalniem un lejām. Kalni nav zili, kā vēsta nosaukums, bet ūdenstilpne starp tiem gan. Dzirdrais Dubkalnu karjera ūdens veldzēs, kad būsiet krustu šķērsu izbraukājušies pa kalnu takām apkārtnē. Uzkāp arī skatu platformā un paskaties uz zili zaļo skaistumu visapkārt no augšas! Pasakaini skaista vieta – piemērota gan laiskai, gan aktīvai atpūtai.


foto: veronicarondine

Nu, vai kāda ideja “aizķērās”? Protams, ka vasaras piedzīvojumiem piestāv arī vasarīgi našķi – pa ceļam uz visām minētajām vietām vari paķert mūsu saldējumus šajos veikalos vai degvielas uzpildes stacijās. Neaizmirsti parādīt arī mums, atzīmējot sociālajos tīklos ar #Avenei, lai redzam, kā saldējumi bauda vasaru kopā ar tevi!

DĀVANA: Izveidojām Tev 30 vasaras sajūtu TO DO list. Tas ir saraksts, ko vari izprintēt, pielikt pie sienas vai ledusskapja un iedvesmoties piedzīvojumiem, ko vasarā jāpaspēj izbaudīt!
LEJUPIELĀDĒ ŠEIT!

Lai top Tava aizraujošākā vasara!

Leave a Reply

close icon Mani AVENEI punkti